Słówko na teraz: bunt - kolorowy

Nazywam się Marta Januszewska i jestem pasjonatką języka niemieckiego! Niemieckiego, pewnie zadajecie sobie pytanie: „Czemu języka niemieckiego?” Tysiąc razy słyszałam to pytanie. Dla mnie nie ma bardziej logicznego i poukładanego języka, jak właśnie język niemiecki. Prowadzę szkołę języka niemieckiego Germanika i zajmuję się nauczaniem i szkoleniem osób dorosłych. Głównie w biznesie, w różnych branżach. Chcę się ciągle rozwijać i iść do przodu. Lubię czasem wgłębić się w temat energii odnawialnej czy księgowości, ponieważ uważam, że człowiek całe życie się uczy. Oczywiście wymaga to ode mnie większego zaangażowania, ale chcę być nieustannie lepsza w tym co robię, dlatego idę do przodu, co tydzień biorę udział w webinariach, mówiących jak uczyć, jak motywować do nauki, jak uczyć za pomocą nowoczesnych technologii. Bo właściwie nie jestem taka typową lektorką z książką w ręku. Kocham nowoczesne technologie. Chcę trochę odczarować język niemiecki, do którego ciągle podręczniki średnio zachęcają. Od kilku lat zamawiam piękne i kolorowe podręczniki dla dorosłych z Niemiec, ponieważ są dużo lepsze, ładniejsze i dedykowane dorosłych w języku codziennym. A przecież po to uczymy się języka obcego, żeby umieć się nim posługiwać na co dzień, w codziennej komunikacji. Kocham swoją pracę, uwielbiam poznawać nowych ludzi, od których czerpię pozytywną energię i motywację. Jeśli kiedykolwiek ktoś zniechęcił Cię do tego języka to pisz.

Nazywam się Marta Skop i od 2013 pracuję jako lektor języka niemieckiego. Język niemiecki jest moją wielką pasją. W mojej pracy staram się zaszczepić w każdym moim słuchaczu zamiłowanie do tego pięknego, chociaż nie przez wszystkich lubianego języka. Ponadto praca lektora sprawia mi mnóstwo radości i satysfakcji, a obserwowanie postępów moich uczniów motywuje do dalszej pracy i doskonalenia moich umiejętności. Lubię współpracować z ludźmi ambitnymi, którzy konsekwentnie dążą do wyznaczonego celu. Pozytywna energia i entuzjazm stanowią nieodłączny element moich zajęć. Chętnie prowadzę zajęcia na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. Pracuję z uczniami szkół podstawowych i średnich, studentami oraz osobami pracującymi zawodowo. Jako nauczyciel staram się cały czas doskonalić swoje umiejętności, zarówno językowe jak i dydaktyczne.

Nazywam się Barbara Jagielska i kocham podróżować. Lecz czym byłoby podróżowanie bez możliwości porozumienia się z tubylcami? Uwielbiam język niemiecki, a jeszcze bardziej poczucie swobody i braku presji, która często towarzyszy nam przy komunikowaniu się innym językiem niż polski. Ciągle staram się udoskonalać mój niemiecki, tym samym nie bojąc się nowych wyzwań w innych dziedzinach. Równocześnie mogę wzbogacić przecież mój zasób słownictwa z języka niemieckiego! Ciągły postęp i rozwój to słowa klucz prowadzące mnie przez życie – jak i w nauce języka! Sześcioletnia przygoda w szkole w Niemczech zaowocowała moimi dzisiejszymi umiejętnościami językowymi, ale kto powiedział, żeby na tym poprzestać? Nigdy nie spoczywam na laurach i mam nadzieję, że Ty też! Bis bald! 

Nazywam się Justyna Dudzik. Język niemiecki to moja pasja. Doświadczenie, którym dzielę się z moim uczniami zdobywałam podczas wieloletniej edukacji. Moja nauka zawsze koncentrowała się  na poprawnej wymowie i umiejętności swobodnego prowadzenia konwersacji. Najlepszymi aspektami mojej pracy jest możliwość poznania inspirujących osobowości, możliwość rozwoju i oczywiście satysfakcja z rozwoju ucznia.  

Nazywam się Anna Brzozowska i jestem lektorką języka niemieckiego!

Niemiecki od zawsze był moją pasją i chcę nią zarażać innych tak, aby nauka języka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się już w szkole podstawowej i trwa aż do dziś. Największą radość i satysfakcję ze znajomości języka niemieckiego daje mi możliwość poznawania wielu ciekawych ludzi oraz komunikowania się w tym języku. To właśnie tą umiejętnością chciałabym dzielić się z uczniami 🙂

Myślę, że bycie lektorem to ciekawa i nierutynowa praca. Uczenie języka to często fajna zabawa, czytanie bajek, opowieści, rozmowy na różne tematy i odgrywanie scenek z życia codziennego, ćwiczenia, które prowadzą ostatecznie do radości i dumy mojego ucznia, że potrafi się odnaleźć w innej niż polsko-języczna rzeczywistość.