Czym są MINI LEKCJE?

5 maja 2020

Od jakiegoś czasu opowiadam Wam, że tworzę i piszę nowe Mini-Lekcje. Ale czym one tak naprawdę są i dla kogo i na czym polegają? Premiera trzech nowych Mini-Lekcji już w najbliższy poniedziałek, 11.05. Dlatego postanowiłam zebrać wszystkie te informacje, żebyście wiedzieli co w trawie piszczy  🙂 

MINI LEKCJE – NA CZYM POLEGAJĄ I DLA KOGO JE TWORZĘ

Pomysł zrodził się sam. Wiele z Was zadawało mi pytania na Facebooku, czy Instagramie o gramatykę, o słownictwo tematyczne i pewnego razu pomyślałam, że skoro potrzebujecie takiego wsparcia online i podoba Wam się to co robię, to co jakiś czas będę tworzyć Mini Lekcję, w której znajdzie się nie tylko teoria w formie wideo, przedstawiona w praktyczny i kolorowy sposób, ale również ciekawe i motywujące ćwiczenia i wskazówki, które pozwolą dany temat po prostu opanować szybciej. Ponieważ ja jestem w Szczecinie – to znaczy wróć moja szkoła znajduje się w Szczecinie, bo przecież uczę też online – to mimo wszystko zdaję sobie sprawę, że nie każdego stać na zajęcia w szkole językowej. Dlatego też Mini Lekcje będą zawsze o połowę tańsze niż moje zajęcia w szkole, właśnie dlatego, żeby każdy mógł sobie na nią pozwolić. I tak każda moja Mini Lekcja kosztuje 39 zł, a do tego w pierwszym tygodniu sprzedaży 29 zł.

JAKIE SĄ TEMATY MINI LEKCJI?

Tematy Mini Lekcji dotyczą zarówno gramatyki jak i słownictwa. Do tej pory stworzyłam następujące lekcje:

  • MINI LEKCJA “Odmiana rodzajnika przez przypadki w Akkusativ & Dativ” cz.1
  • MINI LEKCJA “Bezokolicznik z ZU”
  • MAXI LEKCJA “Marta fährt in die Sommerferien
  • TIPPS & TRICKS, czyli triki do nauki słownictwa i gramatyki (PDF)
  • TRIKI DO NAUKI, czyli jak się uczyć i motywować do nauki (WIDEO)

oraz w poniedziałek, 11.05 ukażą się moje trzy najnowsze Mini Lekcje:

  • MINI LEKCJA “Odmiana rodzajnika przez przypadki w Akkusativ & Dativ” cz.2
  • MINI LEKCJA “Odmiana rodzajnika w Genitiv” 
  • MINI LEKCJA “Zeit”, czyli czas słownictwo & gramatyka

JAK WYGLĄDAJĄ ĆWICZENIA?

Mimo, że Mini Lekcja to głównie ćwiczenia, to mogę Ci śmiało powiedzieć, że teorię danego tematu przedstawiam w niej podwójnie. Film wprowadza Cię w temat Mini Lekcji, a następnie przechodząc do ćwiczeń jeszcze raz wszystko Ci rozpisuję. Dlaczego? Ponieważ myślę, że:

a) powtórki nigdy za wiele,

b) jedni wolą się uczyć z filmu, a drudzy czytając sobie na spokojnie, dlatego to & to 🙂

A gdy już przeskoczysz do ćwiczeń to znajdziesz w nich naprawdę różne formy zadań: dopasowywania, układanie zdań w odpowiedniej kolejności, tłumaczenia itepe itede i co bardzo ważne, zawsze podpowiadam Ci słownictwo, czy rodzajniki, tak żebyś mogła i mógł skupić się tylko i wyłącznie na danym zagadnieniu. Zanim zacznę tworzyć każdą Mini Lekcję, niezależnie czy jest to lekcja gramatyczna, czy słowotwórcza, skupiam się zawsze na zebraniu codziennego i praktycznego słownictwa do tych właśnie ćwiczeń. Stąd znajdziesz w nich wiele codziennych słów tj: das Taschentuch – chusteczka, der Regenschirm – parasol, der Stau – korek, die Verspätung – spóźnienie i to słownictwo tak często przeplata się w tych ćwiczeniach, że dodatkowo automatycznie zostają Ci w głowie nowe słowa.

Na koniec muszę Ci wspomnieć, że wideo i pdf to nie koniec Mini Lekcji. Kupując lekcję, czy w promocji za 29 zł, czy w cenie regularnej 39 zł otrzymujesz ode mnie dostęp na zawsze i za darmo do wielu ćwiczeń online na platformie Quizlet w danym temacie. 

Mam nadzieję, że rozwiałam wszystkie Twoje wątpliwości na temat moich Mini Lekcji, a jeśli masz jeszcze jakieś pytania, łap mnie na Facebooku, Instagramie, bądź po prostu schreibnij mi maila na: biuro@germanika-szczecin.pl